Dekoracje stołów weselnych


JAK SPRAWIĆ BY STÓŁ WESELNY ZACHWYCAŁ ?


Jednym z najważniejszych elementów wesela są dekoracje stołów weselnych i narzeczeni przywiązują do tego co raz większą wagę. Nie wolno pozostawiać tej kwestii przypadkowi – w końcu wesele jest tylko raz w życiu! Dekoracje stołów powinny być zgrane z cała koncepcją dekoracyjną wesela i podkreślać styl i charakter wybrany przez narzeczonych!
Najczęstszymi elementami dekoracji, które pojawiają się na stołach są kwiaty, wazony, lampiony i świece. Te podstawowe elementy wspierane są przez mniejsze dekoracje np. mini świeczniki z tealightami czy dekoracje całkiem nietypowe np.  słoiczki, gałązki, kawa czy ozdobne pudełka.
Najpopularniejsze są dwie wielkości dekoracji. Bardziej rozłożyste i niższe, kończące się poniżej linii wzroku, maja charakter nowoczesny lub przytulny. Nie utrudniają kontaktu wzrokowego. Dekoracje niższe zazwyczaj należą do grupy dekoracji bardziej przyjaznych budżetowi.
Dekoracje wyższe, rozbudowane powyżej linii wzroku gości weselnych, zazwyczaj są spektakularne i wytworne, a nawet onieśmielające. W dekoracjach takich mogą pojawiać się wysokie wazony czy kandelabry.Dekoracje takie często wzbogacane są o sznury kryształków w stylu glamour. Wśród wysokich kompozycji zdarzają się także te w stylu romantycznym. Dekoracje wysokie należą do grupy dekoracji mniej przyjaznych dla napiętego budżetu ślubnego.
Aranżacja stołów gości weselnych jest ważną pozycją dlatego też warto zadbać by równie ważne elementy czyli nakrycie, napoje, przekąski współgrały ze sobą. Najlepiej prezentują się stoły, na których znajdzie się tylko nakrycie, kieliszki, serwetki oraz napoje w karafkach. Zbyt duża ilość kolorowych potraw, a w szczególności napojów gazowanych przytłumi dekorację lub będzie z nią konkurować tworząc chaos. Napoje gazowane o intensywnych barwach najlepiej prezentują się na barze lub jako element bufetu uzupełniany przez obsługę. Jeśli nie ma możliwości zmiany miejsca ustawienia napojów gazowanych, wtedy najlepiej wybrać małe buteleczki, które lepiej prezentują się na stołach.
Kolor odgrywa równie ważną rolę w dekoracjach. Najczęściej przyszłe panny młode sięgają po romantyczne pastele. Urokliwe zestawienia delikatnych różów, fioletów, moreli najlepiej prezentują się na możliwie pustych stołach, gdzie nie konkurują o uwagę z przystawkami i napojami.
Na stołach bogaciej zastawionych lepiej zaprezentują się intensywne barwy zastosowane monochromatycznie lub jako energetyczny miks kolorów.  Mogą to być wiosenne błękity hiacyntów, letnie, słoneczne odcienie żółtego koloru, jesienne odcienie pomarańczy i fioletów lub cieszące się popularnością fuksje i magenty. Nasycone kolory nie dają się przytłumić przez pozostałe elementy nakrycia stołu. To także dobre rozwiązanie gdy w wystroju sali weselnej pojawiają się wyraźne kolory. Są one wtedy równoważone przez dekoracje i jednocześnie nie dominują nad całą salą.
A jak połączyć kolor i pastele? Białe i pastelowe dekoracje wspaniale prezentują się na obrusach lub bieżnikach w intensywniejszych kolorach. Jednolity, intensywny kolor to wspaniałe tło dla delikatnych barw kwiatów. Dzięki takiemu tłu, nie giną one na  jasnym lub wielobarwnym tle.
Jeśli chcemy stworzyć przy stołach przytulny klimat warto pamiętać o ciepłym świetle świec. Najlepiej sprawdzają się świece pieńkowe czyli te w kształcie walca oraz tealighty o przedłużonej trwałości, tak by nie trzeba było ich często wymieniać.  Świece sprawdzają się zarówno w romantycznych dekoracjach jak i stylizacjach glamour gdzie kryształki zwielokrotniają ich odbicia.
W dekoracji stołu najważniejsza jest kreatywność, a nie budżet, jeśli więc marzycie o wyjątkowych dekoracjach zapraszamy do nas! Z przyjemnością przygotujemy dla Was niepowtarzalny projekt.

Marta Augustynowicz
ma@muscari.pl