Wedding planner i poradnik dla planujących ślub i wesele

wedding planner baner_long


Piękne kwiaty  i dekoracje są nieodłączną częścią ślubu i wesela. Wspólnie tworzą niezapomnianą scenografię dla wyjątkowej chwili. Ich wybór jest ważny, a my chcemy by niniejszy PORADNIK oraz PLANNER Wam go ułatwiły.

Specjalnie dla Ciebie – perfekcyjna panno młoda – przygotowaliśmy WEDDING PLANNER, który pozwoli Ci okiełznać temat ślubnych kwiatów, dekoracji i papeterii.

Tu możesz go bezpiecznie pobrać: WEDDING PLANNER

wedding planner_long


Kwestie podstawowe.

Planujecie ślub i wesele i marzycie o pięknych dekoracjach, które ozdobią salę w której odbędzie się wesele i oraz miejsce ślubu – oto kilka kwestii, które pozwolą Wam w sposób spokojny i przemyślany zaplanować wygląd kwiatów i dekoracji.
Po pierwsze, nie wahajcie się umówić na spotkanie – pierwsze konsultacje są bezpłatne i do niczego nie zobowiązują!

Najlepiej umówić się z nami na spotkanie około 8-6 miesięcy przed zaplanowaną datą ślubu i wesela, ale im wcześniej, tym lepiej – w szczególności jeśli planujecie ślub w sezonie kwiecień – wrzesień.
W trakcie takiego spotkania porozmawiamy o Waszych oczekiwaniach, pomysłach, terminarzu i budżecie. Następnie przedstawimy Wam nasz projekt bukietów, dekoracji stołów, dekoracji kościoła itd. i jeśli się on Wam spodoba określimy zasady współpracy na papierze. Na miesiąc przed ślubem ostatecznie ustalimy szczegóły dekoracji ślubnych, dostawy, ustawienia – tak, by dzień ślubu przebiegał bezstresowo i by wszyscy mogli cieszyć się  pięknym kwiatami i dekoracjami.


Ważne sprawy.

Na pierwszym spotkaniu warto ustalić podstawowe kwestie, które będą miały wpływ na charakter zaproszeń i papeterii ślubnej, dobór kwiatów i charakter dekoracji.
Pomocne będzie zastanowienie się nad poniższymi pytaniami:
 
 • Jaki jest Wasz wymarzony styl ślubu i wesela? [np. romantyczny, vintage, sielski, glamour czy może gotycki?]
 • Czy określiliście motyw przewodni? [to może być coś, co jest dla Was bardzo ważne i Was połączyło – np. morze, góry, jesień, fotografia czy jakakolwiek inna pasja. Nasze pary wybierały morze, kolor malinowy czy wąsy i usta jako motyw przewodni.]
 • Jak wygląda lub ma wyglądać suknia ślubna – jaki jest jej styl i kolorystyka?
 • Gdzie zamierzacie wziąć ślub i zorganizować wesele? [kościół, Urząd Stanu Cywilnego, restauracja, hotel, plener?]
 • Ile osób będzie na ślubie i weselu?
 • W jaki sposób będą usadzeni goście na weselu? [stoły długie czy okrągłe?]
 • Jaki będzie średni wiek gości?
 • Jak planujecie dotrzeć na ślub/wesele? [samochodem, tramwajem, a może dorożką?]
 • Czy macie jakąś wiedzę na temat uczuleń na kwiaty?
 • Czy są kwiaty, których nie lubicie?
 • Jaki budżet planujecie przeznaczyć na dekoracje weselne?

Świetnym początkiem pracy nad dekoracjami ślubnymi jest zebranie wszystkich zdjęć, wycinków z gazet, próbek materiałów, które się Wam podobają i są dla Was inspiracją.


Papeteria ślubna – zaproszenia na ślub i wesele.

Zaproszenia są nie tylko informacją o dacie i miejscu ślubu i wesela ale także zapowiedzią stylu i charakteru wesela. Papeteria ślubna jest ważnym elementem dekoracji weselnych. Winietki, numery stołów, menu – to nie tylko informacja ale i ozdoba stołu. Podkreślenie motywu lub koloru przewodniego. Wybierając zaproszenia ślubne pamiętajcie także o czasie na ich przygotowanie, na ich rozdanie oraz potwierdzenie przybycia (RSVP) przez gości. Zamawianie zaproszeń ślubnych, w szczególności tych indywidualnie projektowanych, wymaga odpowiedniego wyprzedzenia czasowego. Dlatego warto zacząć się zastanawiać nad wzorem zaproszeń ślubnym minimalnie 6 miesięcy wcześniej. Pierwszym etapem pracy nad zaproszeniami i papeterią ślubną jest określenie wzoru zaproszeń, wybór motywu graficznego, czcionek, kolorystyki, papieru, metody druku i uszlachetniania. Pozostałe elementy papeterii przygotowywane są później m.in. ze względu na oczekiwanie na potwierdzoną liczbę gości.

Najważniejsze elementy papeterii ślubnej: zaproszenia na ślub i wesele, wizytówki / winietki, menu weselne, etykiety na alkohol, ozdoby na tort weselny, owoce, słodkości.


Kwiaty i dekoracje.

Planując dekoracje na ślub i wesele niezbędne jest także określenie ich zakresu.

Pomocną listę kwiatów, dekoracji, ozdób i dodatków przygotowaliśmy dla Ciebie by ułatwić ślubne przygotowania – tutaj możesz pobrać PDF ⇒ WEDDING PLANNER

Pomysły, przykłady i możliwości znajdziecie w galeriach zdjęć:

bukiety ślubne 314wianki 314
butonierki 314dekoracja stołu 314spm 314
ślub cywilny 314ślub kościelny 314dodatki 314

Projektowanie i wykonanie dekoracji i kwiatów na ślub i wesele.

Gdy ustalimy wszelkie kwestie – my zajmiemy się projektowaniem dekoracji weselnych i kwiatów, następnie przedstawimy nasz projekt i uzgodnimy jego ostateczny kształt. Pomocne będą spotkania, ale jeśli jesteście np. za granicą lub po prostu nie macie czasu – możemy kontaktować się mailowo oraz telefonicznie.


Mam nadzieję, że poradnik ślubny i wedding planner

pomogą Wam zaplanować ceremonię ślubną i przyjęcie weselne.

Zapraszam do współpracy

Marta Augustynowicz


bukiet ślubny